sâmbătă, 8 iunie 2013

Giveaway winner !

Buna din nou :) In primul rand vreau sa va multumesc tuturor fetelor care ati participat la micul meu concurs!M-am bucurat in parte pentru fiecare manichiura primita pe email si mai ales pentru cuvintele frumoase pe care mi le-ati adresat.Va multumesc din suflet!De asemenea vreau sa va spun sa nu fiti suparate daca nu ati castigat de data aceasta,dar o sa mai aveti ocazii!Imi pare rau ca nu am avut cate un premiu cat de mic sa il ofer fiecareia in parte,pentru ca m-am bucurat ca v-ati implicat desi tema concursului nu a fost foarte usoara.

Si gata cu vorbaria,cred ca e timpul sa va prezint manichiurile participante :

1.Alina

2.Ana

3.Andra

4.Andrea

5.Gabriela

6.Gya

7.Madalina

8.Magda

9.MiuMiu

10.Onutza

11.Raluka


12.Cristina
13.Ana


Iar castigatoarea este  .......................

Gya !!! MANICHIURA NUMARUL 6 :)

Si pentru ca oricum mi-a fost destul de greu sa aleg doar 2 dintre voi,al doilea premiu am ales sa il ofer uneia dintre voi,insa cu ajutorul lui Random,astfel sa aveti fiecare cate o sansa.Iar Random a ales :



Madalina !!!
Se pare ca random chiar te iubeste astazi :)))

Felicitari fetelor ! Astept un email cu datele voastre :) Aveti 48 de h la dispozitie !

Iar pentru final vreau sa multumesc inca o data sponsorilor,fara de care mi-ar fi fost foarte greu sa organizez acest concurs ! 






NOTD : White & Gold

Hello ! Astazi mi-am dorit sa port oja alba.Nu am nici una mata,asa ca am folosit ce aveam prin colectie,si anume o oja essence,din colectia Floral Grunge-nuanta 02 Lily Bloom.Este un alb usor sidefat cu tente rozalii.Din pacate mi-a facut bule pe cateva unghii si nu stiu daca oja este de vina,base coat-ul sau top coat-ul...insa nu am putut sa o las asa,ochiului meu de soacra parca numai bulele alea ii sareau in fata :)) Si pentru ca totusi nu am vrut sa renunt la alb,am ales sa aplic un pic de auriu,cu tehnica foliei :) Imi place sa apelez la aceasta tehnica pentru ca scoate orice manichiura din anonimat.Din pacate nu am reusit si in fotografii sa surprind cat de frumos se vede in realitate,insa sper sa va placa .



 Pe inelar am folosit China Glaze I`m not lion,insa nu am soare ca sa ii pot surprinde glitterul holografic :)


De asemenea vreau sa va reamintesc ca am adaugat cateva produse la blog sale-ul de data trecuta,iar daca doriti ceva si vi se pare pretul mare,sau doriti mai multe produse,sunt deschisa la negociat :)

Va pup si va doresc un weekend minunat si cu mult soare,daca se poate :)

duminică, 2 iunie 2013

Review : Masca Anian cu keratina lichida

Hello :)
De fiecare data cand ma spal pe par ma tot gandesc ca as vrea sa fac o postare despre rutina mea de ingrijire a parului.De mica am avut un par cu firul gros si cret,si care se incalcea foarte tare :)) Asa ca din copilarie am fost "nevoita" sa folosesc balsam de par.Apoi prin liceu am descoperit masca de par,si cam tot de atunci o folosesc mereu.Si cum inca nu am gasit masca de par care sa ma faca sa ma indragostesc de ea si sa nu o mai schimb,de indata ce am zarit pe site-ul celor de la TrioDeluxe,masca Anian cu keratina lichida am stiut ca vreau sa o incerc.



Ce ne spun ei despre aceast masca :

Protejeaza, hidrateaza si repara parul. 
Noua linie de ingrijire Anian antiincretire, imbogatita cu keratina va da parului dvs supletea si stralucirea pe care vi le doriti, cu un plus de protectie fata de agentii externi care afecteaza parul. Pentru a asigura un rezultat spectaculos, folositi Samponul Anian antiincretire cu keretina si keratina lichida reparatoare Anian.
Mod de utilizare: Se maseaza pe parul curat si umed acoprindu-l in intregime, insistand la varfurile parului; lasati sa actioneze cateva minute, apoi limpeziti cu apa din abundenta.
In caz de contact cu ochii spalati imediat cu apa din abundenta.
Termen de valabilitate: 12 luni de la deschidere.
Cantitate: 250 ml.
Primul lucru care mi-a placut la aceasta masca a fost mirosul,este un miros dulce foarte placut si care din fericire persista,insa doar o zi pe par dupa spalare.Al doilea lucru care mi-a placut si mai mult,este consistenta.Este o masca groasa,vascoasa,si nu curge de pe par,iar acest lucru nu poate decat sa ma bucure,pentru ca astfel parului ii este mult mai usor sa o absoarba.Eu o folosesc de la jumatatea parului in jos,insistand pe varfuri,unde parul este mai uscat,iar dupa cateva minute o clatesc.Imi place ca dupa clatire parul ramane moale si nu se mai simte aspru la varfuri(care saracele stiu ca asteapta sa fie tunse).


Recomand cu drag aceasta masca mai ales daca aveti parul aspru,firul gros sau daca il intindeti cu placa,eu cu siguranta stiu ca vreau sa o am in casa !

Din punctul meu de vedere pretul este ok,adica 40 de lei,pentru 250 ml,insa aceasta cantitate pe mine o sa ma ajunga in jur de 2 luni jumatate,chiar 3.Acum desigur depinde si cat de des va spalati pe par,insa avand aceasta consistenta,nu necesita mult produs la o spalare !

Dupa cum stiti,produsele Anian le gasim pe site-ul TrioDeluxe , unde de asemenea gasiti si alte produse pentru ingrijirea parului si corpului,dar si produse pentru curatenie !

Iar daca inca nu ati apucat sa testati keratina lichida de la Anian,un alt produs de care eu am fost multumita,va invit sa participati la concursul aniversar,unde cei de la Triodeluxe au fost foarte draguti si ne-au oferit cateva produse :) Mai multe detalii in link-ul de mai jos :

http://allesandra24.blogspot.ro/2013/05/concurs-aniversar-2-ani-de-blog.html 

Si pentru ca in sfarsit am ajuns la sfarsitul acestei postari si sper ca nu v-am plictisit,vreau sa multumesc celor de la Triodeluxe ca mi-au oferit sansa sa incerc aceasta masca de par si sa ii felicit pentru modul in care s-au ocupat de aceasta colaborare !

joi, 30 mai 2013

NOTD : Delicate print

Hello :) Cred ca sunt deja 3 saptamani de cand mi-am comandat o noua matrita Konad si pe care nu am apucat sa o folosesc pana acum.Insa in sfarsit i-a venit randul si pot sa spun ca m-am indragostit de rezultat! Sper sa va placa si voua,mie mi se pare asa de finut modelul si potrivit si pentru unghii scurte insa si pentru cele mai lungi.Dupa cum o sa vedeti in poze,le-am lasat un pic sa creasca,sper sa le las mai lungi pentru ca uitandu-ma la inceputul blogului,mi s-a facut dor de gherutele mele :))

Oja de baza este essence - sweet as candy,care mi se pare superba pentru baza de french,apoi cu ajutorul kitt-ului Konad si a matritei M71,am aplicat french-ul si fundita,iar pe inelar am vrut un pic de stralucire si am folosit glitter-ul de la essence - dreams for sale!








 Sper ca v-a placut ! Va pup si ne vedem la urmatoarea postare :)





joi, 23 mai 2013

NOTD : Grunge me tender !

Hello :) Nu stiu cum e la voi vremea insa la mine ploua...Si e asa de urat,incat am simtit ca trebuie sa imi aplic pe unghiute o culoare foarte deschisa care sa concureze cu norii de afara :)
Am ales sa folosesc o oja essence si anume : Grunge me tender! din colectia Floral Grunge. Este o nuanta verde menta foarte frumoasa,cu putin sidef si care atunci cand se usuca are un finish matasos.Initial am fost tentata sa aplic un top coat matifiant insa apoi m-am gandit sa nu o las asa simpla,si am folosit kitt-ul Konad,si anume noua mea placuta : m71. Sper sa va placa :)







Pentru stampilat am folosit oja de la Look by Bipa - green changer.

Iar acum vin cu o intrebare legata de participantele la concursul aniversar : ati prefera sa nu postez pozele pana la sfarsit sau sa le postez pe blog ? Si daca da,sa fac cate o postare pe zi pentru fiecare participanta sau chiar si doua intr-o postare ? 
Daca nu v-ati inscris,in continuare astept cu drag manichiurile voastre cu tema Disney la adresa de email : allesandra24@gmail.com iar mai multe detalii despre concurs gasiti in poza din dreapta!

Pupici !!!! 

joi, 16 mai 2013

Concurs aniversar 2 ani de blog!

Hello ! Dupa cum v-am promis cu ceva timp in urma iata ca am reusit sa sarbatoresc si eu cei 2 anisori de blog! Si cum altfel daca nu impreuna cu voi dragele mele, pentru ca daca nu ati fi voi nici blogul meu nu ar exista! Sunteti minunate! Si tot pe aceasta cale vreau sa va multumesc pentru fiecare comentariu lasat sau pentru fiecare postare citita, chiar daca nu imi lasati comentarii de fiecare data. Stiu cum e, si eu mai fac lucrul acesta :)
Si acum sa trecem la micul nostru concurs ... Tema aleasa de mine in acest an este Disney . Nu stiu voi, insa eu inca sunt copilul care se uita cu drag la desenele copilariei de fiecare data cand prind ocazia.
Dar inainte de toate sa va arat ce puteti castiga :)

Premiul 1 


Unde puteti castiga o apa de toaleta essence Like a Million miles away, un top coat cu glitter-01 college hero, o oja frumoasa de vara-137 wanna be your sunshine, un ruj - 40 Look at me! si un fard 3D - 04 irresistible caramel cream, toate de la essence. Iar pe langa toate aceste bunatati se mai afla si minunata oja China Glaze Toe-tally Textured si o keratina lichida Anian!

Premiul 2




Unde premiul este un ulei de corp Anian,o crema de maini cu alantoina tot de la Anian si o frumoasa oja China Glaze foarte in tendinte si anume, Keep calm paint on :)

Ce trebuie sa faceti :

In primul rand ca sa participati la micul meu concurs trebuie sa realizati o manichiura cu tema desenele Disney. Manichiura trebuie realizata pe unghiile voastre, de voi. Nu accept unghii false sau facute la salon! Aveti voie sa folositi oje de orice fel,stikere,stampile,culori acrilice. Apoi astept pozele voastre la adresa mea de email: allesandra24@gmail.com  Puteti sa imi trimiteti cate poze vreti, singura conditie este ca pozele sa fie clare, sa se vada bine modelul, iar in una din poze, o sa va rog sa aveti si o foaie in fundal pe care sa scrieti "Particip la concursul aniversar Allesandra24.blogspot.ro" Mi-as dori ca in email sa imi scrieti si cateva cuvinte despre ojele folosite si cate ceva despre tehnica si ce mai doriti voi :)

Apoi trebuie sa ma urmariti prin GFC si daca doriti puteti sa va abonati si prin email!
Nu uitati sa dati share pe facebook pentru a afla cat mai multa lume :)

Din toate manichiurile participante cea care o sa imi placa cel mai mult o sa castige Premiul 1 , iar Premiul 2 o sa il ofer fie ca premiu de consolare daca va exista o a doua manichiura care o sa imi placa foarte mult,fie cu ajutorul lui Random.org din toate participantele la concurs.Desigur ca o sa va anunt!

Concursul incepe astazi, pe data de 16 mai si se incheie pe data de 7 iunie !

Si nu in ultimul rand vreau sa multumesc sponzorilor acestui concurs,fara de care nu am fi avut parte de aceste produse minunate :
Si va invit sa le dam cate un like !
Essence Romania - Link Essence
Beauty in The Bottle - Link Beauty in The Bottle
Triodeluxe - Link Triodeluxe Facebook

Castigatoarele le voi anunta pana in data de 10 iunie si le rog ca in maxim 48 de ore de la afisarea rezultatului sa imi trimita email cu datele lor!
Daca aveti intrebari, va raspund cu drag! Va doresc mult succes si astept cu drag inscrierile voastre!

vineri, 10 mai 2013

NOTD : P2 Sand Style - Confidential

Hello ! In sfarsit reusesc sa revin cu un swatch,iar pentru ca stiu ca sunteti curioase cum sunt ojele de la P2 sand style,am ales ca astazi sa va prezint una din cele doua pe care le am.Nu pot sa spun care din cele doua imi place mai mult,insa pot sa spun ca sunt deosebite!

Atentie ! Urmeaza o avalansa de fotografii :)) Am tot incercat sa surprind in imagini cum este ea in realitate,insa nu cred ca am reusit nici 50% din frumusetea ei!Este deosebita iar mie imi place foarte mult efectul zgrumturos.Nu este deranjat,si din pacate a doua zi nu se mai simte asa tare.







Nu am incercat si varianta cu top coat insa sunt sigura ca si lucioasa este minunata si cu siguranta o sa incerc data viitoare !

Consider ca este o varianta perfecta sa ne satisfacem pofta de ojele de la Opi liquid sand,ojele P2 fiind mai ieftine,iar pentru mine Confidential este mai frumoasa decat nuantele de la Opi :)

Pe voi v-a cuprins febra ojelor nisipoase ? Va pup si abia astept sa ne reauzim in postarea viitoare !

Inca o data vreau sa va reamintesc de concursul de pe blogul Luciei,unde puteti castiga o paleta Sleek!Sper sa participati in numar cat mai mare,pentru ca eu stiu ca am fete talentate aici ;)